*

Yaylacık 2011 Etkinliği

Yaylacık 2011 Etkinliği 2003 yılında yapılan harita çalışması ve yüzey araştırması ile Geyik Dağında bulduğumuz ve aradan geçen yıllarda önemli sonuçlara ulaştığımız, araştırma bölgemizin önemli mağaraları Yaylacık, Çadırçukuru ve Yellibel düdenleri…

Son üç yılda, Yaylacık’ta yaptığımız araştırmalarda önemli sonuçlara ulaştık. 2009 yılında Yaylacık düdenindeki araştırma başladı. Yine aynı yıl İnilti Pazarı mağarasına ilk giriş gerçekleştirildi. 2011 yılında ise iki mağaramızın birleştiğini ve İnilti Pazarı – Yaylacık Mağara Sistemine dönüştüğünü keşfettik.

Yaylacık 2011 Etkinliği Tabi ki, 2003 den 2011 yılına olan süreç uzunluğu nedeni ile eleştirilebilir. 2003 yılında eylül ayında, Haluk Yurdakul ve Bora Çorakbaş ile yaptığımız ilk yüzey araştırması, mağaralarla ilk karşılaşmamız olmuştur. Birçok açıdan bu gezi benim için “son romantik mağara araştırması” olmuştur. Bir tür geçmişe özlem diyelim…

2004 yılı da çok ilginçtir. On beş gün olması planlanan faaliyetin ilk dört günü Alican Çelikten, Tulga Şener ve benden oluşan üç kişilik ekiple yapıldı. Çadırçukuru düdeni bu ekiple bitirildi. Daha sonra gelen diğer arkadaşlarımızla, Tozlu mağarasının sonu bulundu.

Yaylacık 2011 Etkinliği 2005 – 2008 arasında başka işlerle de uğraştık. Altıntaş Düdenağzı mağarası bu dönemde araştırıldı.

Evet araştırmalarımız uzun yıllara yayılıyor. Neden mi? Eskiden beri MAD üyeleri çalışan kişilerden oluşmakta. Bir üniversite klubünün sahip olduğu üye kaynağına ve yazları ayrılabilecek uzun sürelere hiçbir zaman sahip olamadık. Bu şartlar düşünüldüğünde ayırabildiğimiz süre / yapılan iş oranında çok ileride olduğumuz tartışılmaz bir gerçektir. Bizimde bir avantajımız var: üniversite eğitimi bittiğinde mağaracılığı bırakmak zorunda değiliz. Uzun yıllar, mağara sporunun zevkini doya doya çıkartıyoruz.

Etiketler: yaylacık, geğik dağı, dikey mağara

Sitemizin Tüm İçeriğinden Eksiksiz Faydalanmak için Lütfen Sitemize Ücretsiz Kayıt Olunuz !
Grup: Ziyaretçi
Açılır pencere
Kayıt Tarihi: --


Konuları: 0
Yorumları: 0
ICQ: {icq}
7 Ocak 2012 18:08#1

Yazan: Satchell

My porlbem was a wall until I read this, then I smashed it.MAD