*

Hamamboğazı Eğitim Etkinliği Güncesi (10 OCAK 2016)

Hamamboğazı Eğitim Etkinliği Güncesi (10 OCAK 2016)10 Ocak Pazar günü Birhan abi, Mustafa, Can ve kardeşi Barış ile birlikte Hamam Boğazı Mağarası’na hem SRT çalışmak hem deneyim kazanmak amacıyla etkinlik düzenledik. Etkinliğimiz sabah 8:00’de dernekte buluşulup malzemelerin hazırlanmasını takiben başladı. Mağaraya vardığımızda saat 12:00 civarıydı sanıyorum ki. Ancak mağara kısmına geçmeden önce mağaraya kadar olan kısımdan da bahsetmem gerek diye düşünüyorum. 8:00’de dernekte buluştunuz da Ayaş’a 4 saatte mi gittiniz be arkadaş diyebilirsiniz. 4 saatte gittik çünkü önce Ayaş yolunda ki çorbacıda çorba sonrası çay keyfi yaptık.
*

Abdulselam Dağı Araştırma Faaliyeti 29.11.2015

Dün (29.Kasım 2015) günübirlik olarak, Ben ve yeni arkadaşlardan İlayda, Adnan ve Necmettin ile, Abdulselam Dağında mağara aradık.

Abdulselam Dağı Araştırma Faaliyeti 29.11.2015Sabah 09.00 da dernekten hareket edip, toplanarak Gökler' e vardık. Cumartesi günkü son yağış ile yolları bozuk olduğundan dağa Gökler Köyünden ulaşamayacağımızı görünce, dağın Batı tarafından tırmandık. O tarafta dev gibi taş ocağı ve asfalt için kil üreten devasa fabrika var. Ve o kireçtaşı dağ kütlesini 100 m den daha derin yarmış ve malzeme tüketmekteler. Orada var olduğu söylenmiş olan mağara da bu sayede yok olmuş İzi kalmamıştı. Şantiyeden dağı aşabileceğimiz bir rota ile yükselince yamaçta yine bir su çıkış ağzı bir mağara bulduk. ama su gelişi (+) yönlü aktif olsa da ilerlemeye müsait olmadığı için devam edemedik. Mağara su aktivitesi azalmış olduğundan gelişmesini ilerlenebilecek kadar sürdürememiş.
*

30-31 Ağustos 2014 Sarp Faaliyeti

30-31 Ağustos 2014 Sarp Faaliyeti Artık gelenekselleşen Sarp Dağı’nda mağara arama etkinliğimiz bu yıl 30-31 Ağustos tarihlerinde üst gençlik çağını yaşayan dört üyemiz (Birhan Altay, Uğur Murat Leloğlu, Cumhur Şahin, Haluk Yurdakul) tarafından gerçekleştirildi. Ağzına arabayla gidilen mağaraların mağaracılığımızı öldürmemesi için kendimize yaptığımız bu eziyet geçen sene de 24-25 Ağustos 2013’te gerçekleştirilmişti
*

Aladağlar - Avcıgediği Düdeni Etkinlik Raporu

Aladağlar - Avcıgediği Düdeni Etkinlik Raporu Saat 23.00 dolaylarında ekip dernek evinde toplandı fakat Sürücü Birhan’ın uyanamayıp zamanında gelememesi sonucu saat 01.30 a kadar beklenildikten sonra, Birhan’ın ekibe katılması ile yola çıkılabildi. Etkinlik için kişisel donanımlar ve bir çakıcı çekiç takımı ile sadece mağara girişinde kullanılmak üzere 10 m. lik bir ip alındı. Gereken diğer malzeme halihazırda mağara içinde paketlenmiş olarak durmaktadır. Kamp çadırları ve mutfak malzemesini Kadir sağladı. Çadırlarımız 2 adet 5 Mevsimlik mükemmel çadırlardı. Aracımızın yanmayan sol kısa farı, elektrikçi bulamayınca değiştirilemedi ve kah uzun far ile kah tek farla yolculuğa devam etmek durumunda kaldık.
Önceki 1 2 3 Sonraki


arama kurtarma | bursa arama kurtarma
MAD