*

Küpe Araştırma Faaliyeti - 2

12 Ağustos Cumartesi gece saat 1.26 da 24° sıcaklık altında dernekten hareket ettik. Birhan, Cumhur, Can ve ben (Mustafa) den oluşan ekip, Gölbaşında Hamlakit’ te küçük bir mola verip nefis birer paça çorbası içtikten sonra yola devam ettik. Seydişehire yakın bir dinlenme tesisinde bir kaç çay içip saat 6.40 ta Seydişehir’e giriş yaptık. Kraldan (kral unlu mamülleri) kahvaltımızı yaptıktan sonra Küpe Dağı için yola koyulduk. 7.45 de Müzeyyenin bizi çıkarabileceği son noktaya ulaştık, dağın dibindeki su deposu yanı.
*

Küpe Araştırma Faaliyeti - 1 (28.06-30.06.2017)

Leloğlu’nun Konya, Seydişehir’ de yer alan Küpe Çukurundaki düden fotoğraflarını görmesiyle, lan burada mağara olur gidelim bulalım diye düşünüp sonrasında geri kalan üyeleri ısrarla, taciz eden mailleri sonucunda 27 Haziran akşamı Uğur Murat Leloğlu, Birhan Altay, Burhan Uysal ve Hüseyin Can Özcan konuşup 28 Haziran gecesi yola çıkma kararı aldık.
*

Hamamboğazı Eğitim Etkinliği Güncesi (10 OCAK 2016)

Hamamboğazı Eğitim Etkinliği Güncesi (10 OCAK 2016)10 Ocak Pazar günü Birhan abi, Mustafa, Can ve kardeşi Barış ile birlikte Hamam Boğazı Mağarası’na hem SRT çalışmak hem deneyim kazanmak amacıyla etkinlik düzenledik. Etkinliğimiz sabah 8:00’de dernekte buluşulup malzemelerin hazırlanmasını takiben başladı. Mağaraya vardığımızda saat 12:00 civarıydı sanıyorum ki. Ancak mağara kısmına geçmeden önce mağaraya kadar olan kısımdan da bahsetmem gerek diye düşünüyorum. 8:00’de dernekte buluştunuz da Ayaş’a 4 saatte mi gittiniz be arkadaş diyebilirsiniz. 4 saatte gittik çünkü önce Ayaş yolunda ki çorbacıda çorba sonrası çay keyfi yaptık.
*

Abdulselam Dağı Araştırma Faaliyeti 29.11.2015

Dün (29.Kasım 2015) günübirlik olarak, Ben ve yeni arkadaşlardan İlayda, Adnan ve Necmettin ile, Abdulselam Dağında mağara aradık.

Abdulselam Dağı Araştırma Faaliyeti 29.11.2015Sabah 09.00 da dernekten hareket edip, toplanarak Gökler' e vardık. Cumartesi günkü son yağış ile yolları bozuk olduğundan dağa Gökler Köyünden ulaşamayacağımızı görünce, dağın Batı tarafından tırmandık. O tarafta dev gibi taş ocağı ve asfalt için kil üreten devasa fabrika var. Ve o kireçtaşı dağ kütlesini 100 m den daha derin yarmış ve malzeme tüketmekteler. Orada var olduğu söylenmiş olan mağara da bu sayede yok olmuş İzi kalmamıştı. Şantiyeden dağı aşabileceğimiz bir rota ile yükselince yamaçta yine bir su çıkış ağzı bir mağara bulduk. ama su gelişi (+) yönlü aktif olsa da ilerlemeye müsait olmadığı için devam edemedik. Mağara su aktivitesi azalmış olduğundan gelişmesini ilerlenebilecek kadar sürdürememiş.
Önceki 1 2 3 Sonraki


MAD